חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

03-6990132

חיפוש

תוקנו תקנות הפטור מהיתר בניה כך שבמקום שאפשר להקים פרגולה בפטור מהיתר בניה ניתן יהיה גם לקרות אותה ללא היתר בניה בחומר שקוף דוגמת סנטף, פוליגל או אחר

חדשות מצוינות בנושא הפרגולות המאמץ הניב תוצאות : יהייה אפשר לקרות את הפרגולות בקרוי שקוף!
המועצה הארצית לתכנון ובניה המליצה ביום שלישי האחרון, 7.4.20, לשר האוצר, לקבל החלטה חשובה שתשפיע בוודאי על בתים רבים בישראל.
מדובר על עדכונה של הגדרת המושג "פרגולה" בתקנות התכנון והבניה, אשר תכלול גם קירוי בחומר קל ושקוף (סנטף /פוליגל וחומר שקוף שווה ערך) כחלק בלתי נפרד ממנה.

משרד בן קלינגר מודה למי שסייע לעדכון בהגדרת "הפרגולה" בתקנות יו"ר השלטון המקומי וראש העיר מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס וזאת מתוך ראיית חשיבות הנושא לציבור בכל הארץ.

העדכון ייכנס לתוקף עם אישורו ופרסומו ברשומות.חשוב לציין כי תוספת הקירוי השקוף לא תחושב במניין השטחים העיקריים ו/או שטחי שירות, בהתאם לתקנות חישוב שטחים, כפי שהיה נהוג עד כה.

(כלומר לא תחושב כשטח לצורך הגשת בקשה להיתר בניה).כמו כן, יתוקנו תקנות הפטור מהיתר בניה כך שמקום שאפשר להקים פרגולה בפטור מהיתר בניה ניתן יהיה גם לקרות אותה ללא היתר בניה בחומר שקוף דוגמת סנטף, פוליגל או חומר אחר שווה ערך.
חידוש חשוב זה, הוא תוספת בעקבות תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה משנת 2014, אשר הגדיר "פרגולה" ללא קירוי שקוף, כעבודה הפטורה מהיתר.

עם אישור התקנות התקנת הקירוי השקוף לא תחייב היתר בנייה.בעירייה מדגישים, כי אין שינוי בהנחיות המרחביות אשר חלות על שכונות העיר ומפורסמות באתר העירייה בכל הקשור לפרגולה ויש לשים לב היכן מותר להקים פרגולה ללא צורך בהיתר בניה.

קלינגר התרי בנייה ורישוי עסקים

חיפוש
דילוג לתוכן